Рекомендації щодо захисту дітей-переміщених осіб та дітей-біженців в Україні та за кордоном
-
by
Владислав Кремений
- 1 Коментар до Рекомендації щодо захисту дітей-переміщених осіб та дітей-біженців в Україні та за кордоном
Війна в Україні справила руйнівний вплив на дітей та призвела до масштабних переміщень з часів Другої світової війни. Діти були змушені залишити свої будинки: одні шукали безпеки в інших частинах країни, інші ховалися у сусідніх країнах. Серед них багато несупроводжуваних або позбавлених своїх батьків.
Що відбувається з дітьми у спеціалізованих установах?
Близько 100 000 дітей, половина з яких з обмеженими можливостями, жили у спеціалізованих установах до ескалації насильства в Україні. У багатьох із цих дітей є живі родичі чи законні опікуни. За перші 7 місяців конфлікту 38 800 осіб повернули батькам або іншим законним опікунам. 1611 осіб було переселено до інших районів України. Щонайменше 6000 людей шукали порятунку в Україні чи країнах ЄС та Туреччини.
Чи можна усиновити дітей, які рятуються від війни?
Розлучені зі своїми батьками діточки під час надзвичайної ситуації, вважатися сиротами не можуть та не підлягають усиновленню. У наслідку усиновлення не повинно відбуватися під час або одразу після надзвичайних ситуацій. Діти мають право на індивідуальність, включаючи право знати своїх батьків та отримувати інформацію про них. Доки не буде встановлено місцеперебування батька (батьків) дитини або інших близьких членів сім’ї, вважається, що у кожної розлученої дитини, навіть у тих, хто до війни жив у будинках-інтернатах, є живі близькі родичі.
Слід докласти всіх зусиль для возз’єднання дітей зі своїми сім’ями, коли це доцільно, якщо таке об’єднання відповідає їх найкращим інтересам.
Як волонтери та добрі самаритяни можуть допомогти захистити дітей від торгівлі людьми?
Добровольці та добровольчі організації у приймаючих громадах і навколо них тисячами вітали біженців та проводили їх у безпечне місце у перші місяці війни. Багато з них не зареєстровані та діють з доброї волі, щоб надати сім’ям житло та підтримку. Але потік допомоги на прикордонних переходах також є прикриттям для торговців людьми та інших хижаків, які прагнуть експлуатувати жінок та дітей, які рятуються від війни.
Важливо, щоб уряди та гуманітарні організації, що приймають, дотримувалися офіційних процедур перевірки та реєстрації добровольців і волонтерських організацій, щоб захистити дітей від торгівлі людьми.
Для людей котрі хочуть якось допомогти, але не знають як.
В Україні понад 5 тис. різних організацій, які так чи інакше допомагають дітям. Притулки які містять від 30 до 200 осіб, в якому діти від 0 до 18 років завжди готові до допомоги з боку! Просто знаходите той притулок, який вам до душі, і допомагайте. Так робимо і ми для наших діточок, які залишилися без батьківської опіки, дітей-сиріт гостинно прийматимуть наші турботливі друзі на заході нашої країни. Ми не залишаємось осторонь, і підтримуємо такі заклади. Приєднуйтесь, діточок дуже багато, і під час війни вони — наші спільні діти, це наша спільна відповідальність! Долучайтесь! Дуже важливо їх підтримати…
4246001003389370 UAH
5375418810502690 USD
5375419908557638 EUR
Send monobank: send.monobank.ua
Instagram: instagram/ivancrowdfunding.
Telegram: t.me/IVANCrowdfunding
Слава Україні!